2010/03/08

82nd Academy Awards

     Bu sefer sadece beğendiklerim...
     No more dislikes, likes only...

 
Diane Kruger
Sadece diğerlerinden farklı olabildiği için bile takdire şayan, ve sırt dekoltesi şahane / Deserves appreciation for not dressing like everyone else, and the back of the dress is perfect.

  
 Miley Cyrus & Cameron Diaz
Benzer oldukları için birlikte koydum: pastel, straplez ve payetli... Figürleri çok güzel vurgulamış / Put together because of resemblance: nude, strapless and sequins. Both have great definition on the figure.


 
Rachel McAdams, the dress is not surprisingly by Elie Saab

 
Sarah Jessica Parker in Chanel, perfect match of the dress with the skin tone / Ten rengine çok yakışan Chanel elbisesiyle Sarah Jessica Parker

 
Meryl Streep
İyi stil yaşlanmaz / Great style doesn't age !
 
Helen Mirren
Great style doesn't age vol.2 :)

 
Kristen Stewart
The dress looks great but it didn't fit somehow... Maybe the makeup is wrong, it's too pale / Elbise çok güzel gözüküyor ama tam oturmamış gibi, veya yakışmamış... Belki biraz daha renkli bir makyaj gerekiyor.


Belli ki pastel renkler oscarlara damgasını vurmuş. Birkaç tane koyu renk elbise arasından beğendiğim çıkmadı bu sonuncu hariç. 
Apparently we are taken over by nudes, ivories, cremes and greys... There were a few dark colored dresses, but they didn't make it to the top of my list, except for the last one, which isn't a major like anyway.


images via oscar, focusonstyle, go, celeblitz, huffingtonpost

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder