2010/03/13

Anchors Away


Kırmızı, beyaz ve lacivert'in bir arada çok taze bir görüntü verdiğini düşünmüşümdür hep. Denizci teması, bu yaz epey karşımıza çıkacak belli ki... Ben de biraz internette araştırma yaptım, bu görünüm için uygun ürünler buldum...
I always thought that red, dark blue and white go great together.  Not because they are sort of flagish colors but blue and white have great contrast and the red just upgrades the combination., and the result looks kind of... free and liberating, maybe because it's a symbol of traveling to distant places.
Watching the runway shows and viewing the spring season clothes from the stores,  I can safely say that we  are going to come across the nautical trend a lot this summer. And this summer may be the last of a long series. I surfed the internet and tried to came up with products that would fit this look, so that you can have some ideas before going shopping.

 

4-5 yaşlarındayken anaokulundayken denizci temalı bir dans gösterisi yaptırmışlardı bize. Uçları mavi lacivert kurdelelerle çevrili beyaz pilili etekler, beyaz kısa kollu gömlek ve kurdelelerle aynı lacivertten ince bir fular takıp dans etmiş, daha doğrusu senkronik garip hareketler yapmış, ve bu dansı aile içinde uzun seneler espri konusu olmuş biri olarak bu stil bana ekstra sempatik geliyor :)

Bakalım nerelerden alışveriş yapabiliriz bu görüntüyü yakalamak için.

Zara'dan / from Zara

from ASOS / ASOS'tan


aksesuar / accessories

Küçük, mavi tokalı çanta - ASOS 31,95 $
Ortası delik küpe - ASOS 8,88$
Saç bantı - Forever21 3,90 $
Büyük mavi çanta - Marc Jacobs 335 Euros (net-a-porter)
Lanvin burnu lacivert babet 295 Euros (net-a-porter)
Kırmızı portföy - ASOS 19,53 $

The small cross blue bag - ASOS 31,95 $
The hollow earrings - ASOS 8,88 $
Hairband - Forever 21 3,90 $ 
The blue tote - Marc Jacobs 335 Euros (net-a-porter)
The Lanvin color block ballerinas 295 Euros (net-a-porter)
The small red purse - ASOS 19,53 $


Tatlı yolculuklar
(acilen tatile gitmeye çok ihtiyacım var şu aralar:)
(in need of a vacation asap:)

Images via ASOS, Zara, net-a-porter, vogue, nauticalfashion

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder